poniedziałek, 7 października 2013

MŁODZIEŻOWY ATAK KULTUROWY CZAS ROZPOCZĄĆ!









MŁODZIEŻOWY ATAK KULTUROWY CZAS ROZPOCZĄĆ!

Od 2 października wspaniała młodzież z gilowickiego oraz pszczyńskich liceów (LO im. Bolesława Chrobrego, Powiatowy Zespół Szkół nr 2) postanowiło namieszać w sferze kulturowej oraz światopoglądowej.
Rozpoczęły się działania w ramach naszego projektu – Youth culture attack – episode 1 – zorganizowane w ramach Programu „Młodzież w działaniu” (Akcja 1.1. – Wymiana młodzieży), które będą trwały do 10 października.

Zaprosiliśmy w rejony Zakopanego grupy partnerskie z Czech, Bułgarii oraz Hiszpanii. W sumie w projekcie bierze udział ponad 40 osób! Należy podkreślić że uczestnicy, pomimo wielu barier, od razu odnaleźli wspólną nić porozumienia i chęć współpracy. Pod czujnym okiem opiekunów młodzież dowodzi, że niezależnie skąd się wywodzi, posiada radość, entuzjazm, niespożytą energię oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów ze swoimi rówieśnikami.

Poniżej kilka informacji z dziennika Wymiany

W pierwszy dzień nasi trenerzy przeprowadzili mnóstwo gier i zabaw integracyjnych (tzw. team building games, ice-breaking games), dzięki którym uczestnicy mogli poznać swoje imiona. W zapamiętaniu twarzy pomocna okazała się galeria portretów samodzielnie wykonana przez uczestników. Stworzyli swoje podobizny, efekty możecie ocenić poniżej!

Następnie uczestnicy ustalili wspólnie zasady, które będą obowiązywały podczas całego projektu.

W kolejnych dniach miały miejsce warsztaty tematyczne dotyczące problemów dzisiejszej Europy (m.in.: walka ze stereotypami, rasizmem, ksenofobią).

Każda grupa partnerska przygotowała wieczór narodowy, gdzie młodzież mogła „zasmakować” w różnorodności kulturowej poprzez lokalną kuchnię oraz dowiedzieć z prezentacji o różnych przyzwyczajeniach i cechach charakterystycznych dla kultury, obyczajów i systemów wartości swoich nowo poznanych koleżanek i kolegów.

Uczestnicy stworzyli także prace plastyczne w ramach warsztatu „Paint! Art! Europe!”, które miały im uświadomić m.in. ich pozytywną wartość i niebagatelną rolę do odegrania w swoich społecznościach lokalnych,

Co się jeszcze działo… Spójrzcie poniżej!
 To jeszcze nie koniec…


















Jest POWER!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz